Az első megmérettetés sikerei | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

Az első megmérettetés sikerei

2015. május 4.

Szintvizsga – 1350 tanuló jelentkezésével indult el az idei év szintvizsga időszaka.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett szintvizsgák 21 szakképző iskola, 1350 diák részvételével, 25 szakképesítésben zajlottak az elmúlt hónapokban. A vizsgákat február 1-április 30-ig terjedő időszakban szervezte meg a kamara. A vizsga annak a mérésére szolgál, hogy a tanulók a tanműhelyekben elsajátították-e a szakmához szükséges alapvető ismereteket. A sikeres szintvizsgák letétele után a duális képzés alapján a tanulók külső gyakorlati helyen bővíthetik szakmai tudásukat.  A duális képzés lényege, hogy a diákok a gyakorlati idejük legnagyobb részét vállalkozásoknál töltik. A cégekkel tanulószerződést kötnek, mely alapján a diákok pénzbeli juttatásban, és egyéb kedvezményekben részesülnek. A rendszer előnye, hogy a tanulók még azelőtt valós szakmai tapasztalatra tesznek szert, hogy megszereznék a szakképesítést, és kapcsolatba kerülhetnek azokkal a cégekkel, ahol később el is helyezkedhetnek.

A képen a SZENT BENEDEK GIMNÁZIUM, SZAKKÉPZŐ ISKOLA ÉS KOLLÉGIUM Balatonfüredi Széchenyi Ferenc Tagintézményeinek cukrász tanulói láthatók szintvizsga feladatuk elkészítése közben. Valamennyi tanuló jelesre vizsgázott. Gratulálunk Nekik!