Díjazták a 6. Szakma Sztár Fesztivál győzteseit | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

Díjazták a 6. Szakma Sztár Fesztivál győzteseit

2013. április 29.

2013. április 26-án, az országos döntő záróünnepségén Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, Parragh László az MKIK elnöke és Bihall Tamás a kamara oktatási és képzési alelnöke adták át a Szakma Kiváló Tanulója Verseny első három helyezettjének díjait.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2013-ban hatodik alkalommal rendezte meg a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt (SZKTV), valamint az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt (OSZTV).

A versenyek célkitűzése a gyakorlatigényes, „fizikai” szakmák társadalmi presztízsének és vonzerejének növelése, azok népszerűsítése. A szakmák országos versenyeit a Nemzetgazdasági Minisztérium által a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara gondozásába átadott 39 szakképesítésben hirdették meg a nappali tagozaton végzős szakiskolai és szakközépiskolai tanulók számára. Az elődöntőkön országosan közel 4.000 fő vett részt, közülük 110 iskolából 198 diák jutott a döntőbe.

Az idei Szakma Sztár Fesztiválon a tavalyi évhez képest nagyobb hangsúlyt kaptak a WorldSkills, EuroSkills nemzetközi szakmai versenyek is. Az európai versenyen a magyar csapatot Lipcsében 15 szakmában 16 versenyző képviseli majd és a világbajnokságra kiutazók kiválasztása is megtörtént a fesztiválon.

A versenyek sikerét közvetlenül 780 közreműködő - versenyfelelősök, szakértők, szervezők, az egyes szakmák versenyét szervező, ún. támogató iskolák tanárai és diákjai-, illetve 470 szervezet (szakmai támogató cégek és vállalkozások, szakiskolák, egyesületek, érdekképviseletek) munkája, együttműködése segítette.

A fesztiválra a három nap alatt 14 ezer látogató érkezett. A vidéki iskolákból, a területi kamarák szervezésében, 200 autóbusszal 9 ezer, többségében 6-7-8. osztályos, pályaválasztás előtt álló fiatal, a budapesti általános iskolákból további 5.000 tanuló érkezett. A diákok az egyes szakmák standján maguk is kipróbálhatták tehetségüket.

Az idén a Veszprém megyei iskolák diákjai kiemelkedő eredményeket értek el. Helyezésükhöz gratulálunk!

Gépi forgácsoló

1.         Riz Péter                                  Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium

2.         Bákor Krisztián István           Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium

4.         Farda Zsolt                             Jendrassik-Venesz Középiskola és Szakiskola