Látogatás a Gastroker iskola gyakorlati képzőhelyein | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

Látogatás a Gastroker iskola gyakorlati képzőhelyein

Szerző: Tungli Zsuzsanna | 2015. február 9.

A kamara szervezésében - a duális szakképzésben oktató -, Gastroker Vendéglátóipari és Kereskedelmi Szakközépiskola és Szakiskolát és gyakorlati képzőhelyeit veszprémi felső tagozatos általános iskolás diákok látogatták meg.

A szakiskolában Vizl Lőrincné igazgatóhelyettes és Eötvös Lászlóné gyakorlati-oktatásvezető fogadta a tanulókat, majd az eladó tanulók oktatótermében ismertették az iskola által oktatott szakmákat: vendéglátásszervező – vendéglős, kereskedő, eladó, pincér, szakács.

Ezután Vizl Lőrinc iskolaigazgató kíséretében először a Stadion Étterem Oktatókabinetjében - ahol az iskola által kialakított tankonyha található -, a diákok bepillantást nyerhettek a felsőbb évfolyamos pincér és szakács tanulók gyakorlatába, illetve kóstolót kaptak az elkészült ételekből.

Végül a tanulók a veszprémi Interspar Áruházba látogattak el, ahol az áruház vezetője kísérte végig a diákokat a raktárhelyiségekben és az eladótérben, miközben ismertette a szakiskolai képzésben résztvevő kereskedő és eladó szakmát tanuló diákoktól elvárt követelményeket.