Szakma Sztár Fesztivál 2014 - A döntő eredményei | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

Szakma Sztár Fesztivál 2014 - A döntő eredményei

2014. május 19.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2014-ben hetedik alkalommal rendezte meg a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt (SZKTV), valamint az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt (OSZTV). Ezek országos döntőjére a VII. Szakma Sztár Fesztiválon 2014. április 14-16. között Budapesten, a Hungexpo Vásárközpont G és F pavilonjában került sor, melynek díjkiosztó, záró ünnepélyén Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke is részt vett.

A versenyek célkitűzése a gyakorlatigényes, „fizikai” szakmák – beleértve a ráépülő, magasabban kvalifikált szakmákat is – társadalmi presztízsének és vonzerejének növelése, azok népszerűsítése volt.

A versenyek és a fesztivál szlogenje:

„A  jó szakma felér egy diplomával!”

Az elődöntőkön legjobb eredményt elérő versenyzők kerültek a szakmák előválogatóiba. Az előválogatókat szakképző intézmények – a verseny lebonyolítására alkalmas – tanműhelyeiben szervezték meg. A végső megmérettetésre, a döntőkre a háromnapos Szakma Sztár Fesztiválon került sor.

A fesztiválon az idén már mintegy 15 ezer látogató vett részt.Veszprém megye iskoláiból - a kamara szervezésében - 8 autóbusszal 400 tanulót utazott a döntő helyszínére, elsősorban pályaválasztás előtt álló általános iskolai tanulókat.  A verseny alatt a látogatók népszerű előadók és az iskolák tehetséges diákjai által előadott, szórakoztató műsorokat is láthattak.

Idén 106 iskolából 194 diák került be a szakmai versenyek országos döntőjébe. A versenyen a 60 százalékos eredményt elérők felmentést kaphatnak a tanév végén esedékes szakmai vizsgarészek alól.

Veszprém megyéből 9 tanuló jutott be a döntőbe, ebből 6 tanuló állhatott fel a dobogóra kiváló teljesítményük elismeréseként!

Versenyző

Jendrassik-Venesz Szakiskola  Veszprém

VI. helyezett

Paveszka László

festő, díszítő, mázoló és tapétázó

Táncsics Mihály Szakiskola Veszprém

VII. helyezett

Antal Viktor

hegesztő

Faller Jenő Szakiskola Várpalota

VIII. helyezett

Ezúton is gratulálunk a tanulóknak a szép teljesítményhez!