Utazás a Szakma Sztár Fesztiválra | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

Utazás a Szakma Sztár Fesztiválra

2014. április 16.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2014-ben is megrendezte a Szakma Kiváló Tanulója és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyeket, melyek országos döntőjére 7. Szakma Sztár Fesztivál elnevezéssel 2014. április 14-16. között Budapesten, a Hungexpo Vásárközpontban került sor.

A versenyek célkitűzése a gyakorlatigényes, „fizikai szakmák” – beleértve  a ráépülő, magasabban kvalifikált szakmákat is − társadalmi presztízsének és vonzerejének növelése a szakmatanulás népszerűsítése révén, „A jó szakma felér egy diplomával” szlogen jegyében.

A korábbi évekhez hasonlóan, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara megszervezte a megyei iskolák tanulóinak utazását. A diákok és kísérőik a korábbi évekhez hasonlóan, egynapos szakmai kirándulás keretében ingyenesen vehettek részt a rendezvényen.

A verseny megtekintésével párhuzamosan a különböző szakmákat bemutató standokon a diákoknak lehetőségük nyílott, hogy saját maguk is kipróbálják tehetségüket. A látogatók pályaorientációs tájékoztatón és tárlatvezetésen is részt vehettek, továbbá népszerű előadók és iskolák tehetséges diákjai által előadott műsorszámok megtekintésére is lehetőségük nyílott.

Veszprém megye egész területéről 8 busszal utazva, 32 oktatási intézményből, 400 fő tanuló és kísérőik vettek részt a rendezvényen. Az utazók 60%-a általános iskolákból érkező, közvetlenül pályaválasztás előtt álló fiatal volt, mellettük szakiskolák tanulói utaztak a rendezvényre.