Utazás a VIII. Szakma Sztár Fesztiválra | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

Utazás a VIII. Szakma Sztár Fesztiválra

Szerző: Tungli Zsuzsanna| | 2015. április 30.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2015-ben is megrendezte a Szakma Kiváló Tanulója és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyeket, melyek országos döntőjére VIII. Szakma Sztár Fesztivál elnevezéssel 2015. április 27-29. között Budapesten, a Hungexpo Vásárközpontban került sor.

Ugyancsak a helyszínen zajlott, a fiatal szakemberek nemzetközi versenyeinek, az EuroSkills és WorldSkills versenyeknek válogató döntői, a II. Skills Hungary Nemzeti Döntő.

A versenyek célkitűzése a gyakorlatigényes szakmák – beleértve  a ráépülő, magasabban kvalifikált szakmákat is − társadalmi presztízsének és vonzerejének növelése a szakmatanulás népszerűsítése révén, „A jó szakma felér egy diplomával” szlogen jegyében.

A rendkívül látványos és népszerű rendezvényre a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara idén is megszervezte megyei iskolák tanulóinak utazását. A diákok és kísérőik a korábbi évekhez hasonlóan, egynapos szakmai kirándulás keretében ingyenesen vehettek részt a rendezvényen.

A verseny megtekintésével párhuzamosan a különböző szakmákat bemutató standokon az érdeklődőknek lehetőségük nyílt, hogy saját maguk is kipróbálják tehetségüket és gyarapítsák tudásukat, továbbá pályaorientációs tájékoztatón és tárlatvezetésen is részt vehettek.

Veszprém megye egész területéről 9 busszal utazva 36 oktatási intézményből 448 fő tanuló és kísérőik vettek részt a rendezvényen. Az utazók többsége általános iskolákból érkező, közvetlenül pályaválasztás előtt álló fiatal volt, mellettük szakképző iskolák tanulói utaztak a rendezvényre.