Üzemlátogatás a Pepperl+Fuchs Kft-nél | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

Üzemlátogatás a Pepperl+Fuchs Kft-nél

2014. február 6.

A kamara pályaorientációs tevékenysége részeként üzemlátogatásokat is szervez, Veszprém megye iparában jelentős helyet elfoglaló nagyvállalatoknál. A veszprémi tankerület általános iskoláinak hetedik és nyolcadik osztályos tanulói januárban és februárban összesen három alkalommal a veszprémi Pepperl+Fuchs Fém- és Műanyagtechnikai Kft-hez látogattak el.

Az üzemlátogatás során a diákok, Visztné Vámosi Barbarától, a cég HR-vezetőtől tájékoztatást kaptak arról, hogy egy nemzetközi nagyvállalat dolgozójaként milyen elvárásoknak kell megfelelni, illetve milyen munkakörülményekre számíthatnak az alkalmazottak.

Ezután az érdeklődők Bödör Zsolt, termelési terület vezető segítségével, az üzemcsarnokot körbejárva megnézhették a gyakorlatban is a cég termelőtevékenységét. A diákok, a jövő munkavállalói közelről láthatták a modern műanyag-feldolgozó gépeket, a műanyag szerkezetek gyártásának a lépcsőfokait, a műanyag-feldolgozó ipar szakembereit, tevékenységüket, általuk használt eszközöket.

A műanyag-feldolgozó szakmáknak a megismerése azért is hasznos, mert a Veszprémi Ipari Szakközépiskola a 2014/15-ös tanévben először indít műanyag-feldolgozó technikus képzést, és továbbtanulásnál érdemes ezt a szakmákat választani, hiszen az iskola elvégzése után a jól teljesítő tanulók biztosan fognak munkát találni a régióban.