A. alprojekt – Gyakorlati oktatók pedagógiai képzése | Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

<< 2019 December >>

A. alprojekt – Gyakorlati oktatók pedagógiai képzése

TÁMOP 2.3.4.B-13/1-2013-0001

„Dolgozva tanulj!”

A. alprojekt – Gyakorlati oktatók pedagógiai képzése

Pályázat célja

A foglalkoztatási program kijelöli a szakképzés rendszerének fejlesztése prioritás céljait, nevezetesen, hogy a szakképzés járuljon hozzá a foglalkoztatási szint emeléséhez és a gazdasági növekedéshez. A szakképzésben a gyakorlati képzés oktatói feltételeinek biztosítása és ez által a gyakorlati képzés színvonalának emelése kiemelt feladat. Ennek keretében van lehetőség külső képzőhelyeken (szakképző iskolán kívüli) szakoktatói feladatokat végző szakemberek módszertani felkészítésére tekintettel a kapcsolódó jogszabályi változásokra is. A TÁMOP 2.3.4.B – 13/1 Dolgozva tanulj! projekt keretében 60 órás képzésen való részvételre nyílik lehetőség gyakorlati oktatók számára.

Támogathatók köre

Együttműködési megállapodás és/vagy tanulószerződés keretében az iskolai rendszerű szakképzésben gyakorlati képzés szervezőjeként illetve folytatójaként résztvevő gazdálkodó szervezetek gyakorlati oktatói, közvetetten az oktatókat foglalkoztatott szervezetek.

Előnyben részesül az a jelentkező, aki nem mesterszakmában oktat, vagy 1995 előtt szerzett mestercímet.

Pénzügyi feltételek

100%-ban támogatott képzés. Önerő nem szükséges.

Pályázat megvalósítása

A képzés témakörei:

• pedagógiai ismeretek;
  • pszichológiai ismeretek;
  • jogi ismeretek;
  • szakmódszertani ismeretek;
  • az iskolarendszerű szakképzés dokumentációs rendszere, tanügy-igazgatási feladatok;
  • a szakképzési kerettanterv, a szakmai program és a gyakorlati képzés tartalmi kapcsolata, a gyakorlati képzés megszervezésének elvei.

A képzés óraszáma: 60 óra

A képzés tervezett helyszíne: Veszprém

A képzésen résztvevőknek a jelentkezési és bírálati adatlap kitöltött és aláírt példányával kell jelentkeznie az illetékes területi kamaránál.

További információ

Veszprém Megyei  Kereskedelmi és Iparkamara

Cím: 8200 Veszprém Radnóti tér 1.

Telefon: +36 (88) 429-008

Fax: +36 (88) 412-150